Szkoła Podstawowa 
im. Orła Białego w Kiczycach
Zapraszamy na profil naszej szkoły na portalu Facebook!

LUTY 2020                                                                   Realizacja projektu Face To Face w naszej szkole!                                                                  Zapraszamy do relacji -  zobacz

LUTY 2020                                                                    Serdecznie zaprszamy na BAL KARNAWAŁOWY organizowany przez Radę Rodziców działąjącej przy naszej szkole, który odbędzie się 22 lutego br.

LUTY 2020                                                                       Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej szkoły poprzez przekazanie 1% swojego podatku na rzecz naszej placówki.                 

GRUDZIEŃ 2019                                                             Chyba byliśmy bardzo grzeczni! Również w tym roku odwiedził nas Mikołaj z aniołkami. Diabły chciały troszkę rozrabiać - ale przecież u nas
w szkole są same wspaniałe dzieci!                                  Galeria zdjęć - zobacz

GRUDZIEŃ 2019                                                               Nasz zespół zdobył III miejsce  w konkursie "Rozśpiewane Boże Narodzenie"                                      Więcej  o konkursie - zobacz

GRUDZIEŃ 2019                                                              W naszej szkole odbył się świąteczny koncert
w wykonaniu góralskiej kapeli                                   Fotorelacja - zobacz

LISTOPAD 2019

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły, wraz ze szkołami z całej Polski wzięli udział w akcji #SzkołaDoHymnu. W trakcie uroczystej akademii wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, a akompaniował uczeń klasy trzeciej - Kacper Wawrzeczko.

Zobacz film

LISTOPAD 2019

Zabawa andrzejkowa w klasach I - III.
Zabawy andrzejkowe z przymrużeniem oka - zobacz

LISTOPAD 2019

Zabawa andrzejkowa klas IV - VIII.
Samorząd uczniowski zorganizował wiele atrakcji i zabaw. Uczniowie świetnie bawili się cały wieczór!
PAŹDZIERNIK 2019

4 października dołączyliśmy do akcji edukacyjnej "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". W tym dniu 
w klasach 4 - 7 zorganizowano niecodzienną lekcję matematyki - uczniowie zmagali się z krótkimi "egzaminami z tabliczki mnożenia". Po pracy przeszedł czas na naukę przez zabawę - uczniowie nadrabiali "tabliczkowe zaległości" grając KARTAMI GRABOWSKIEGO.


PAŹDZIERNIK 2019

14 października odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.  Zyczymy naszym pierwszakom wielu sukcesów i powodzenia!
PAŹDZIERNIK 2019

14 października obchodziliśmy także DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w akademii przygotowanej przez klasę 4.


INFORMACJE O UBEZPIECZENIU NNW

W szkole istnieje możliwość ubezpieczenia dziecka w ramach NNW szkolne w firmie COMPENSA. Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje:

 • dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym  - czytaj
 • ogólne warunki ubezpieczenia  - czytaj 
 • NNW SZKOLNE IV OFERTA SPECJALNA – GRUPOWA DLA PLACÓWKI OŚWIATOWEJ  - czytaj
 • Załącznik nr 1 Tabela środków specjalnych do OWU Następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się oraz personelu w placówkach oświatowych - czytaj 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Akademia rozpoczynająca nowy rok szkolny odbędzie się 2 września br. na sali gimnastycznej wg harmonogramu:
 • godzina 9:00 - udział w akademii uczniów klas 1-4 
 • godzina 10:00 - udział w akademii uczniów klas 5-8.
Po akademii uczniowie każdej klasy spotykają się z wychowawcami w swoich klasach lekcyjnych.  

WYNIKI sprawdzianu ósmoklasisty

    WYNIK ŚREDNI:   JĘZYK POLSKI    MATEMATYKA    JĘZYK ANGIELSKI
- w kraju    63%    45%   59%
- w powiecie cieszyńskim    66,9%    46,08%    58,98%
- w gminie Skoczów    65,39%    46,39%    58,88%
 - w naszej szkole    67%    55%    75,58%

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom!
Zyczymy powodzenia w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Grono Pedagogiczne ZSP Kiczyce


Zebranie z rodzicami przyszłorocznych pierwszaków

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiczycach serdecznie zaprasza rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 17 czerwca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 17.30 w sali nr 10 na I piętrze. 


Jeżeli chcieliby Państwo zapisać dziecko na obiady, prosimy o zabranie ze sobą nr konta, który należy umieścić na drukach umowy.

Festyn rodzinny - 19 czerwca br.
Wycieczka do mikro centrum nauki NAUKOTECHNIKA w Świnnej

W dniu 6 maja br. uczniowie klas 5, 6, 7 naszej szkoły biorący udział w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich „W nas jest siła edukacji – Szkoła Podstawowa w Kiczycach” wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Świnnej. W trakcie warsztatów mogli obserwować doświadczenia z ciekłym azotem, ciśnieniem, próżnią czy też zakresu elektrostatyki.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: zobacz


Sukces ucznia klasy trzeciej!


Uczeń SP w Kiczycach - Mikołaj Farana - odebrał w kwietniu br. z rąk Burmistrza Miasta Skoczowa na Skoczowskiej Gali Sportu nagrodę za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2018 r. (Mikołaj reprezentował Uczniowski Klub Żeglarski MORIS Pszczyna, z którym zajął m.in. 2 miejsca w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Żeglarstwie w klasie OPTIMIST B do lat 9).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!Pierwszy dzień sprawdzianu ósmoklasisty za nami...

Kochani ósmoklasiści, trzymamy za Was kciuki w trakcie pozostałych części sprawdzianu.

Powodzenia,

Grono Pedagogiczne ZSP Kiczyce


Szkolna biblioteka tętni życiem!

Gdy zachwyty nad nowym wyglądem i wystrojem biblioteki po remoncie nieco opadły, przyszedł czas na zwyczajną, szkolną codzienność.

W naszej bibliotece jest zawsze wesoło i ciekawie. Już od wczesnego rana zaglądają tu wierni czytelnicy (zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie), aby wypożyczyć lub/i oddać książki, zajrzeć do czasopism, zagrać w gry planszowe, odrobić zadanie domowe, przygotować się do lekcji, skorzystać z dostępu do laptopa czy po prostu poczytać w ciszy gdzieś pomiędzy regałami. Chętni zapraszani są do zajęć plastyczno-literackich, a młodsi czytelnicy mogą posłuchać głośnego czytania ulubionych książeczek przez starsze koleżanki i kolegów.

 Wielką atrakcją okazał się kącik czytelniczy, w którym można pogrążyć się w lekturze w otoczeniu przyjemnych, różnokolorowych ledowych lampek.

 Serdecznie zapraszamy do wizyt w bibliotece szkolnej.

                                                                                                                       Danuta Oczadły


Rada Rodziców Szkoły Podstawowej 
w Kiczycach składa serdeczne podziękowania wszystkim SPONSOROM oraz RODZICOM za pomoc przy organizacji Balu Walentynkowego w dniu 09.03.2019r. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

przewodnicząca RR Sylwia Kisza
zastępca prze. RR   Jolanta Waisman  

 DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Naszej Szkole, który odbędzie się 5 marca 2019 r. (wtorek), w godz. 16.30 – 18.00! Tego dnia zapoznać się będzie można z ofertą edukacyjną placówki oraz zobaczyć  sale i pomieszczenia szkoły, a także niektóre pomoce dydaktyczne  z edukacji montessoriańskiej, programowania  oraz z innych przedmiotów. Rodzice zaś będą mieli możliwość porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami i innymi pracownikami szkoły. 

Do zobaczenia!

 

BAL SZKOLNY 2019 - uczniowie klas 4-8

Nie żyje bal! Uczniowie klas 4-8 w tegoroczny  bal wcielili się w barwne postacie! Zapraszamy do galerii zdjęć: zobacz zdjęcia 

Bal szkolny 2019 - uczniowie klas 1-3

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w balu przebierańców. Zapraszamy do galerii zdjęć: zobacz zdjęcia 

1% podatku

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiczycach prosi o przekazanie 1% podatku dla szkoły. Każda, nawet najmniejsza kwota jest ważna – za każdą serdecznie dziękujemy! Dzięki Waszym wpłatom do tej pory udało się doposażyć placówkę w nowoczesne pomoce dydaktyczne, roboty i sprzęt sportowy, a także wzbogacić ofertę edukacyjną szkoły.

Dziękujemy i prosimy o kolejne 1% podatku. 

KRS 0000052078

Cel szczegółowy: SP 4 KICZYCESerdecznie zapraszamy na wykład pt. "Jak grać z dziećmi w gry komputerowe?"

 Serdecznie zapraszamy na BAL WALENTYNKOWY organizowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kiczycach!

Szczegóły na plakaci

ion here.


Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku

zyczy  społeczność Szkoły Podstawowej
w Kiczycach

FOT: przedstawienie świąteczne w naszej szkole

Dni głośnego czytania
Obchody Dnia Głośnego Czytania odbyły się w klasie III w dniu 9 X 2018 r. w formie spotkania z Gościem. Do biblioteki zawitali uczniowie z wychowawczynią, dyrektor szkoły i gość specjalny, czyli pielęgniarka szkolna. Uczniowie z uwagą słuchali opowiadania na temat jej pracy; poznali zasadę działania ciśnieniomierza, oglądali zawartość apteczki, a przede wszystkim wysłuchali tekstu Renaty Piątkowskiej pt. „Zajęczyca Zuzia”. Dzieci z zapałem rozwiązywały zagadki wyjmowane z białego fartucha i uzupełniały krzyżówkę z hasłem. Wiele radości sprawiła im możliwość przytulenia Słodziaków, a odgrywanie scenek z udziałem maskotek, w trakcie czytania historyjki, rozwijały kreatywność i twórcze myślenie. Odpowiadając na pytania nauczyciela-bibliotekarza, zdały sobie sprawę, że warto być troskliwym i opiekuńczym, bo okazana komuś dobroć wraca do nas samych. Na koniec tworzyły portrety plastyczne bohaterów lektury, a galeria jest na bieżąco uzupełniana także przez uczniów starszych klas.
Autor: mgr Danuta Oczadły

Zachęcamy do wzięcia udziału w wykładzie dr Marka Kaczmarzyka pt. "O rozwoju nastolatka" w ramach "Akademii Rodziców" w dniu 5 listopada br (poniedziałek) o godz. 16:00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie.

Szczegółowe informacje:


 


W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kiczycach odbyła się uroczystość nadania sztandaru, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz wielu zaproszonych gości. 
Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne uczniów kiczyckiej podstawówki – znakomicie oddające podniosły nastrój uroczystości. Całość ukazująca, jak istotną rolę odgrywa od wieków Orzeł Biały w naszym kraju. Dumne ze swojego patrona dzieci wraz z opiekunami przygotowały program tak, aby zaprezentować różnorodne formy oraz pokazać, że Orzeł Biały jest ponadczasowym symbolem państwa oznaczającym siłę, niezależność i męstwo.

Po części artystycznej nastąpiło poświęcenie sztandaru oraz uroczyste przekazanie go szkole, którego dokonali Burmistrz Miasta Skoczowa z Sołtysem Kiczyc. Pani dyrektor otrzymany sztandar przekazała 
w ręce pocztu sztandarowego. Chorąży otrzymując sztandar zapewnił: „Przyjmujemy sztandar szkoły, obiecujemy dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować szkołę.”

Poczet sztandarowy z dumą zaprezentował wszystkim zebranym awers i rewers sztandaru, przedstawiciele uczniów różnych klas złożyli ślubowanie. Następnie głos zabrali goście i sympatycy szkoły, a na końcu dyrektor szkoły podkreślając, że otrzymany sztandar – cenny dar Rady Sołeckiej i sołtysa Kiczyc będzie dla szkoły jak flaga dla kraju – symbolem więzi łączącej społeczność szkolną. Będzie motywował do działania
 i nada szkole odpowiedniej rangi , a uroczystościom z jego udziałem – doniosłości i powagi. Nie zabrakło 
w tym dniu ciepłych słów i życzeń dla nauczycieli i wychowawców – w końcu zbliżał się „Dzień Nauczyciela”…

JRK

Informacje dla rodziców
Nr konta bankowego Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Kiczycach: 05 8126 0007 0002 5292 2000 0020

 W załączniku publikujemy ofertę nieobowiązkowego ubezpieczenia NNW dla uczniów przygotowaną przez firmę ERGO HESTIA:

 • Ulotka dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kiczycach - pobierz
 • Ogólne warunki ubezpieczenia - pobierz
 • Informacje o przetwarzaniu danych osobowych - pobierz


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 
 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kiczycach odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek) 
 •  o godz. 9.00 – dla uczniów klas I – III Zapraszamy do udziału Rodziców naszych pierwszoklasistów!! 
 •  o godz. 10.00 – dla uczniów klas IV-VIII.
 PO UROCZYSTEJ AKADEMII ZAPRASZAMY UCZNIÓW NA SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI.

ZEBRANIE RODZICÓW
Zapraszamy wszystkich rodziców/opiekunów na zebranie, które odbędzie się 18 września br. (tj wtorek) wg harmonogramu:
 • godz. 17:00 - zebranie ogólne w sali gimnastycznej, które poprowadzi dyrektor Joanna Radwan-Kmiecik
 • po nim - spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami.
Liczymy na Państwa obecność. 
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiczycach wyruszy w MegaMisję…
W nowym roku szkolnym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kiczycach wyruszą w MegaMisję, by poznać nowe technologie i kompetencje niezbędne w przyszłości. Szkoła znalazła się w gronie 200 szkół w Polsce, które wygrały w konkursie Fundacji ORANGE. Szkoła od września będzie realizować zajęcia, które nauczą najmłodszych kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii. W czasie trwania MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków. Aby znaleźć się w zaszczytnym gronie zwycięzców, należało przygotować film promocyjny. Dzieci z Kiczyc pod okiem pedagoga szkolnego – pani Izabelli Hłąd znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem. Gratulacje!


Przyjazna szkoła 
Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiczycach, po spełnieniu kryteriów określonych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, otrzymała 14 czerwca 2018r. tytuł PRZYJAZNEJ SZKOŁY w ramach Kampanii „Razem Raźniej” przeznaczonej dla szkół
z terenu województwa śląskiego, do których uczęszczają uczniowie posiadający orzeczenia
i opinie wydane przez poradnie psychologiczno- pedagogiczne. W liście gratulacyjnym Kurator napisała: „Działalność Państwa stanowi przykład efektywnej pracy na rzecz integracji i edukacji włączającej kierowanej do uczniów placówki. Wewnętrzna współpraca nauczycieli
i uczniów pokazała, iż jesteście otwarci na podejmowanie wszelkich propozycji działań edukacyjnych zapewniających zarówno poszerzenie wiedzy i umiejętności, jak i dobrą wspólną zabawę.” Dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie wszystkim nauczycielom,
a szczególnie koordynatorowi - pani Izabelli Hłąd.

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiczycach
zaprasza wszystkich rodziców dzieci przyjętych
do klasy I na rok szk. 2018/19
na spotkanie informacyjne
w środę 20 czerwca 2018 r.
o godz. 17.00 do sali nr 8 (I piętro).

 

Aby zaakcentować, jak ważną rolę odgrywają w życiu przyjaciele 30 maja, w naszej szkole, wspólnie spędzony czas upłynął pod hasłem DNIA PRZYJACIELA. Nie zabrakło radosnych zabaw, sportowej rywalizacji i dobrego humoru. W tym dniu odwiedzili nas także przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji w Skoczowie przypominając o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabawy i nadchodzących wakacji. Pan Dzielnicowy wspominał również o zasadach drogowych dotyczących jazdy na rowerach oraz odpowiedzialności za swoje pojazdy. Po prelekcji była możliwość oznakowania swojego pojazdu.